Single Blog

Jak realizować marzenia? Zastosuj proste i skuteczne planowanie.

Wiosna to idealny czas, by zacząć działać i wdrożyć istotną zmianę w swoim życiu, by zrobić krok w kierunku spełnienia swoich marzeń.

Oczywiście, możesz to odkładać na później, na przyszły rok, lub jak wyprostujesz wszystkie inne rzeczy, jak nabierzesz energii, jak będzie idealny czas. 

Otóż ten idealny czas jest tu i teraz. Nie odkładaj, nie rezygnuj, nie odwlekaj. 

Wiosna daje nam naturalnego, energetycznego kopa. 

A ja Ci na szybko podpowiem, jak przerodzić marzenia w konkretne działania do wdrożenia od zaraz.

Powiedz na głos o czym marzysz, czego tak naprawdę potrzebujesz, za czym tęskni Twoje serce? Wyraź swoje MARZENIE.

Dobrze!:) Zatrzymaj sie na chwilę, poczuj jak to by było, gdybyś już to miała, osiągnęła. Poczuj wszystkimi zmysłami, jak byś się wtedy czuła. 

Z poziomu wizji i marzeń, przechodzimy do konkretu. Przełóż swoje marzenie na cel.

Bądź SMART. Niech Twój CEL będzie konkretny, szczegółowy, oczywiście atrakcyjny, mający realne odniesienie i co mega ważne!- określony w czasie. 

Nadaj mu konkretną datę! Niezależnie od tego, czy będzie to za pół roku, rok czy dwa miesiące.

Brawo! Masz to. Sporządź PLAN. Najlepiej narysuj oś czasu i nanieś na jej końcu swój cel z konkretną datą a na jej początku wpisz datę dzisiejszą.

Podziel oś na proporcjonalne odcinki. Jeżeli Twój plan jest roczny, podziel go na 12 równych części, gdzie każda część oznacza jeden miesiąc. Gdy realizujesz plan w ujęciu miesięcznym, rozbij oś na odcinki oznaczające poszczególne tygodnie. 

Teraz UWAGA! Zaczynamy planowanie od KOŃCA osi czasu.

Może to się wydać nienaturalne, ale jest zdecydowanie bardziej skuteczne. Zatem, jeżeli swój cel chcesz osiągnąć 15 stycznia 2020 roku, napisz co musisz mieć 15 grudnia 2019 roku? Co do wtedy musi się zadziać, co powinno być wykonane, może coś w tym terminie wymaga ostatecznych szlifów? Tak rozpisujemy również wcześniejsze odcinki czasu, nanosząc najważniejsze DZIAŁANIA. Działania określone bardzo konkretnie, a które zapewne zawierać będą w sobie bardziej szczegółowe składowe.

Postępując w ten sposób, poruszając się wstecz od celu końcowego do dziś, zyskujesz rozpisaną, całościową listą zadań do wykonania, działań do wdrożenia. Działania w danym tygodniu wynikają z tych wykonanych w tygodniach poprzedzających.

Teraz już powinnaś mieć jasność, co należy zrobić już dziś, żeby za X czasu mieć osiągnięty swój cel- marzenie? Jakie konkretne działania podejmiesz w najbliższych dniach? Z każdym z tych działań, przybliżasz się do realizacji swojego marzenia. Tak już realnego 😉

Życzę Ci pięknej przygdy i ekscytującej drogi!
A jeżeli potrzebujesz wsparcia w tym procesie, jestem do dyspozycji:)

Comments (0)

Post a Comment