Single Blog

Poniżej znajdziesz 5+1 kluczowych pytań, po których możesz zmienić swoje życie zawodowe!

Najpierw jednak krótki opis sytuacji:

Przed Tobą kolejny piękny, letni dzień spędzony w klimatyzowanym, pomalowanym na szaro biurze. Towarzyszy Ci wrażenie, że prawdziwe życie dzieje się gdzieś indziej, z dala od Ciebie. Masz dość pracy pod presją czasu, w ciągłym stresie, z obawą przed oceną przełożonego czy zarządu firmy. Jednocześnie czujesz się potwornie znudzona, bezproduktywna, przekonana, że Twoja praca nie ma głębszego sensu.

Jeżeli w powyższym opisie odnajdujesz siebie w obecnej sytuacji zawodowej, odpowiedz na poniższe, niekoniecznie wygodne, pytania:

1. Ile jeszcze będziesz czekać, zanim podejmiesz decyzje o zmianie swojego życia?
2. Co musi się stać, abyś zawalczyła o siebie i o to, co tak naprawdę chcesz robić w życiu?

Moja droga zawodowa obfitowała w wiele zmian: zmieniałam firmy, stanowiska, specjalizacje…a wszystko to dlatego, że w większości tych miejsc, czułam się jak w powyższym opisie.

Równocześnie byłam efektywnym pracownikiem, pracowałam z zaangażowaniem i poświęcałam się projektom i celom firmy. Poświęcałam się… swoje zdrowie, spokój, energię, swój cenny czas.

Czy na pewno jestem fair w tym co piszę? Przecież odnosiłam sukcesy, byłam ekspertem w swojej dziedzinie, a klienci, współpracownicy i przełożeni doceniali moją pracę.

Masz podobnie? Zatem kolejne kluczowe pytanie:

3. „Czy TY czujesz się szczęśliwa z tym, co robisz i gdzie spędzasz ogromną cześć swojego życia?”

Jeżeli Twoja odpowiedź jest jednoznaczna i brzmi „NIE”:

4. „ Czego potrzebujesz, aby wziąć odpowiedzialność za swoje życie i przeżyć je tak, abyś pod jego koniec czuła satysfakcję”?

Być może obecnie nie wierzysz w siebie wystarczająco, aby podjąć decyzje o tak drastycznej zmianie- na lepsze?

Może, też być tak, że uniemożliwiają Ci to nabyte ograniczające przekonania lub po prostu sądzisz, że nie wiesz co mogłabyś robić innego.

Pocieszenie jest jedno- możesz to zmienić!
Możesz podjąć decyzję o zmianie i po analizie tego, co już masz a czego potrzebujesz- zacząć działać.

To proces, nic nie stanie się od razu, może też nie być łatwo. Kwestia do rozstrzygnięcia jest zatem taka, czy wizja Twojego wymarzonego życia, jest tego warta.

Teraz czas na to, abyś wyobraziła je sobie ze szczegółami:

5. „ Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś zrealizowała swoje pragnienia i jak byś się wtedy czuła?”

Jeżeli po tym wglądzie w siebie, zdecydujesz się na realną zmianę – szczerze Ci gratuluję!

Jeżeli natomiast poczujesz, że nie jesteś gotowa na zmiany lub dojdziesz do wniosku, że obecna sytuacja ma jednak wiele plusów i w jakiś sposób Cię satysfakcjonuje- również gratuluję – lepszego poznania siebie i swoich obecnych potrzeb.

6. „Czego potrzebujesz, by zacząć realizować swoje cele?”

Gdy jesteś gotowa na zmiany lub chcesz odkryć siebie, swój potencjał czy wzmocnić wiarę w swoje możliwości- chętnie wesprę Cię w tym procesie.

Oferuję Ci pomoc, abyś mogła, nie tylko rozwiązać swoje obecne problemy, lecz zrealizować swoje marzenia!

Zapraszam do kontaktu i na bezpłatną 40 minutową konsultację przez Skype lub telefon!
anna@annacoach.pl

Comments (2)

  1. Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że nie jestem w tym miejscu, w którym chciałabym być i… zmieniłam pracę. Odważyłam się iść za głosem serca i jestem bardzo zadowolona z tego kroku. Szkoda, że wtedy nie przeczytałam tego artykułu 🙂

    1. Brawo Ty! Cieszę się, że dokonałaś ważnych dla siebie zmian. Ja rownież przeszłam tą drogę. Z odwagą i wielką ulgą po każdej z decyzji o rezygnacji z pracy w której czułam że się męczę, że nie wykorzystuję całego arsenału możliwości by iść w kierunku który naprawdę ma dla mnie znaczenie.

Post a Comment