Single Blog

Na pewno tego pragniesz?

Mówisz często, czego tak naprawdę byś chciała.

Myślisz, że w danym miejscu, w danej roli byłabyś naprawdę szczęśliwa.

Od lat towarzyszy Ci to szczególne, jedno marzenie…

Jednak na chwilę obecną, pozostaje to jedynie w sferze deklaracji i wizji.

Nadszedł czas, aby zadać sobie pytanie: Na ile, tak naprawdę tego pragnę?

Często jest bowiem tak, że deklarujemy latami czy miesiącami jak bardzo czegoś chcemy. Kreujemy swoją mapę marzeń, myślimy o tym, jak byłoby wspaniale, gdyby w jakiś sposób udało się to zrealizować.

Dzielimy się z naszymi bliskimi naszymi marzeniami, artykułujemy publicznie nasze pragnienia i…

.. i dalej pozostajemy w tym samym miejscu.

Jeżeli czegoś naprawdę pragniesz, co powstrzymuje Cię przed tego realizacją?

Może jest to lęk, przed tym, że się nie uda, że nie sprostamy wyzwaniu. A może jakaś inna, z kilkunastu wymówek, jakich możemy użyć, aby nie opuszczać tego, co już nam znane.

Co możesz zrobić, jeżeli czujesz, że faktycznie TEGO pragniesz? Jeżeli znasz swój CEL.

Pierwszy krok to świadoma decyzja o podjęciu działania. Niezbędne jest wyjście z etapu życzeniowości, myślenia o tym czego pragniesz, na rzecz podjęcia konkretnych kroków w tym celu.

Aby dokonać realnej zmiany, niezbędne jest wyjście poza swoją strefę komfortu, poza to, co znane i bezpieczne.

Należałoby również rozpoznać dokładniej drogę, która nas do tego celu zaprowadzi. Przeanalizować rozmaite opcje i wybrać tą najlepszą dla realizacji naszego celu.

Podjęcie decyzji o realizacji etapów przybliżających nas do założonego celu, będzie wymagało od nas dużej dawki energii, zaangażowania a czasem i bardzo ciężkiej pracy.

Podczas drogi do realizacji marzenia, zapewne napotkamy wiele sytuacji, które mogłyby stać się wymówką, do tego by się poddać, zrezygnować. Warto mając tego świadomość, przygotować się na taką ewentualność i wypracować odpowiednie nawyki, pozwalającej przetrwać chwile próby.

To co może nas dodatkowo wesprzeć, to elastyczność i otwartość, w kontekście umiejętności dostosowania się do zmieniającej rzeczywistości.

Jeżeli naprawdę chcemy TO osiągnąć, warto z odwagą i wiarą w siebie przystąpić do konkretnych działań już dziś. Nie warto czekać na idealny moment, bo ten może nigdy nie nadejść.

 

Powodzenia! Dajcie mi znać o Waszych postępach.

Comments (0)

Post a Comment