Single Blog

Motywacja, która trwa i przynosi efekty.

Masz już obrany cel. Wiesz, co jest dla Ciebie ważne i co chciałbyś osiągnąć. Znalazłeś to, co chcesz robić. To bardzo dużo!
A jednak, znowu zabrakło Ci motywacji, obawy przechyliły szalę i poddałeś się kolejny raz?

Może myślisz sobie, że obrałeś złą drogę, że musisz poszukać czegoś innego, aby na nowo się zaangażować w działanie. A może, to z Tobą jest coś nie tak, że tak łatwo się poddajesz?

Spokojnie, wszystko jest z Tobą w porządku?

Proponuję natomiast, abyś poświęcił chwilę i odkrył źródło swojej prawdziwej motywacji.

Aby utrzymać wysoki poziom motywacji, musisz mieć pewność, że wypływa ona wprost z potrzeby serca. Warto szczerze odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • Dlaczego chcesz, ten konkretny cel zrealizować?
  • Co w tym, jest dla Ciebie najważniejsze?
  • Jak bardzo tego chcesz?
  • Kim będziesz, jak już to osiągniesz?

Nie zadowalaj się pierwszą odpowiedzią, która przyjdzie Ci na myśl, gdyż tylko zadając pogłębiające pytania, dojdziesz do prawdziwego źródła swojej motywacji. To natomiast da Ci siłę, która będzie napędzać kolejne działania, przybliżając Cię jednocześnie do upragnionego celu.

Wielu badaczy twierdzi, że to od naszej silnej woli i wytrwałości zależy sukces.  To nie tylko wiedza czy umiejętności, ale wytrwałość w dążeniu do postawionego celu, determinuję jego osiągnięcie. Dlatego, gdy poczujesz całym sobą, sens tego, po co coś robisz, będzie Ci znacznie łatwiej wytrwać i zrealizować plan działań do samego końca.

Przed spadkiem motywacji może też nas uchronić wizja negatywnych następstw niepodjętych działań. Odpowiedzi na poniższe pytania, mogą dodatkowo stymulować chęć podjęcia wyzwania i pełnej realizacji planu.

  • Co się stanie, jak tego nie zrobisz?
  • W jakim miejscu będziesz, jeżeli zaprzestaniesz działań, ku realizacji swojego celu?

Pamiętaj, że to Ty w największej mierze, a nie ktoś inny, czy zrządzenie losu, decyduje o tym jaką drogę wybierzesz. Ty decydujesz, czy będziesz działać utrzymując wysoki poziom motywacji i wytrwale dążyć do realizacji marzeń, czy sobie je odpuścisz.

Powodzenia, w odkrywaniu motywacji!

Comments (0)

Post a Comment