Single Blog

Czego potrzebujesz, aby zacząć żyć jak chcesz?

Masz pewną alternatywną do obecnej wizję swojego życia? Takiego, które stałoby się Twoim udziałem, gdyby wszystko było możliwe?

Chciałabyś mieć inną pracę, niż tą obecną, którą odczuwasz jako coś co Ci ciąży i odbiera energię.

Realizowałabyś swoją pasję i miała czas na odkrywanie nowych zainteresowań i poszerzanie horyzontów.

Podtrzymywałabyś wartościowe relacje z przyjaciółmi, poznawałabyś nowych ludzi i dzieliła się z nimi energią.

Mówiłabyś płynnie po włosku, zapisała się na kurs szycia i na pewno czytałabyś więcej książek…

Wiele z nas, ma takie alternatywne wizje swojego życia. Często nazywamy je marzeniami, jednocześnie zakładając, iż jest mało prawdopodobne, aby faktycznie się zrealizowały.

Warto wtedy przypomnieć sobie o tych wszystkich osobach, które znasz lub podziwiasz, a które wiodą takie spełnione życie.

Krokiem następnym jest uświadomienie sobie, że to nie jakiś łut szczęścia czy przypadek doprowadziły ich do miejsca, w którym są obecnie. W większości, to ich własna determinacja, wiara w siebie i to, że mogą osiągnąć postawione sobie cele i marzenia, tam ich doprowadziły.

Co zatem możesz zrobić, aby zmienić swoje życie i przybliżyć się do jego wymarzonej wersji?

  1. Uwierzyć w siebie. Dostrzec swoje zasoby, to co już masz, a co może służyć realizacji celów.
  2. Odkryć co Cię motywuje do działania i wypracować sposoby na potrzymanie tej motywacji.
  3. Wyznaczyć sobie konkretne, sprecyzowane cele. Jeden główny, do którego dążysz i mniejsze, które staną się kamieniami milowymi na drodze ku realizacji.
  4. Ustalić plan działania i konsekwentnie go realizować.
  5. Wypracować dające Ci korzyści nawyki oraz odpowiednio nagradzać się za to, czego już dokonałaś.
  6. Działać. Krok po kroku. Wbrew przeciwnościom i pomimo potknięć. Mając świadomość, że za rogiem, czeka Cię wymarzona wersja życia, jakie chcesz wieść.

Droga do realizacji naszych marzeń i poszczególnych celów nie będzie zawsze prosta, łatwa i przyjemna. Jednak warto mając tego świadomość, stawiać kolejny krok, aby w konsekwencji całości działań, móc się cieszyć życiem, w takim kształcie, jakim sobie wypracowaliśmy.

Jeżeli na którymś z etapów potrzebujesz wsparcia, motywacji, wzmocnienia wiary we własne możliwości, poszukaj sposobów czy osób, które mogą Ci go udzielić.

Ja również pozostaję do Twojej dyspozycji, jeżeli zdecydujesz, że to jest ten moment, aby zmienić swoje życie, w którymś z jego obszarów.

Comments (0)

Post a Comment